DEJTE SBOHEM NEČISTÉ PLETI

Mastná a lesklá tvář, projevy akné různé intenzity a podrážděná pokožka obličeje, dekoltu nebo zad. Přes 80 % teenagerů má potíže s pletí. Akné je nemilým „průvodcem“ mládí, ovšem někteří jedinci s ním kráčejí až do středního věku. Jak se s nechtěným společníkem rozloučit?

Tváří v tvář, face to face…

Acne vulgaris (zkrátka akné), je jedno z nejčastějších chronických postižení kůže a vůbec nejčetnější kožní onemocnění v pubertálním věku. Příčinou akné během dospívání je u obou pohlaví zejména nárůst produkce mužských hormonů androgenů, dále jsou spouštěči stres nebo nesprávná životospráva. Velkou roli hraje i dědičná dispozice k nadprodukci mazu. Z psychologického hlediska je však právě puberta obdobím, kdy dochází k rozvinutí sebevědomí a sebejistoty, proto řada mladých lidí kvůli nedokonalostem pleti velmi trpí: stydí se, nevěří si a straní se okolí. Potíže se vzhledem mají na svědomí snížení sebevědomí. Někdy se problém rozvine až v depresi. Akné může vést k dermatilománii – patologickému nutkání ke škrábání a mačkání kůže, což je psychická porucha. Navíc se neodbornou péčí roznáší infekce do dalších mazových kanálků. Je jasné, že vzhledem ke křehkosti pubertální osobnosti a riziku jizev, které akné zanechává na kůži i na duši, je na místě řešit problémy v raném stádiu. Nečekat a nedoufat, že se z problému „vyroste“!

 

Projevy akné jsou zánětlivým procesem, který se odehrává ve vývodu mazové žlázy

Maz slouží k zvláčňování naší pokožky, ale pokud se tvoří v nadbytku (díky působení zmíněných hormonů androgenů nebo geneticky), zneprůchodní póry. V místě se pomnoží bakterie, čímž se rozvine zánět – pupínek s bílou čepičkou. Nejznámější bakterií, která způsobuje akné, je Propionibacterium acnes.

 

Co můžete pro zlepšení stavu udělat:

 • Používat speciální přípravky pro mastnou a problematickou pleť
 • Používat speciální dekorativní kosmetiku
 • Nechat pravidelně postižená místa vyčistit a ošetřit odborníkem
 • Neškrábat pupínky
 • Omezit konzumaci mléčných výrobků, bílé mouky a sladkostí
 • Vyhýbat se stresu a nezdravému životnímu stylu
 • Pobývat na čerstvém vzduchu
 • Dopřát si dostatek vitaminů a minerálů (např. vit. A, D, E, C, Omega-3 mastné kys., zinek)

 

Proč je Exuviance® péče vědou o proměně pokožky?

Přípravky Exuviance® jsou vyvíjeny odborníky, aby viditelně pokožku proměnily díky nejmodernějším technologiím a klinicky ověřeným látkám doporučovaným dermatology po celém světě. To je i případ Exuviance® peelingového systému – vysoce účinného, povrchového chemického peelingu pro profesionální ošetření. Peelingový profesionální systém Exuviance® lze používat ke zlepšení nerovnoměrné pigmentace a k redukci akné.

 • Exuviance Age Reverse BioActiv Wash 125 ml - Pěnivá a jemná čisticí pěna na obličej

  87_030f20256x-1-exuviance-age-reverse-bioactiv-wash-125-ml--1
 • Exuviance Daily Resurfacing Peel CA10 58 ml - Jednokrokový denní peeling na obličej, který se nechává působit

  111_030f20273x-1-exuviance-daily-resurfacing-peel-ca10-58-ml (1)
 • Exuviance Age Reverse Total Correct + Sculpt Serum 30 ml - Univerzální pleťové sérum.

  90_030f20259x-1-exuviance-age-reverse-total-correct-sculpt-serum-30-ml
Obchodní podmínky
Reklamace